Home » Δραστηριότητες » Διάφορα » Επαναλειτουργία Νηπιαγωγείου

Επαναλειτουργία Νηπιαγωγείου

zcrrWz30DcTB_tZsZlh5L0AVXLGMKUrvX0bGV_tIp0qMOhHxeMeKqHsoB3Galt3w94KGDnTL1rqGG8bXiRdtzMZqURJ5kzr26vsgxTZ9TTwZ8sU

Ήρθε η ώρα να επιστρέψουμε στο σχολείο. Η επιστροφή θα γίνει τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 και θα υπάρξει μια μικρή παράταση της λήξης του διδακτικού έτους η οποία θα γίνει την Παρασκευή 26/06/2020.
Σύμφωνα με τα νέα μέτρα προστασίας που πρέπει να πάρουμε, το κάθε τμήμα δε θα υπερβαίνει τα δεκαπέντε (15) άτομα . Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι η τάξη μας θα χωριστεί σε δύο ομάδες  Α και Β και οι μαθητές θα έρχονται μέρα παρά μέρα.Την πρώτη εβδομάδα η ομάδα Α θα έρθει Δευτέρα Τετάρτη και Παρασκευή και η ομάδα Β θα έρθει Τρίτη και Πέμπτη.Την επόμενη εβδομάδα η προσέλευση θα γίνει αντίστροφα και ούτω καθεξής.

Πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο θα δείτε αναλυτικές οδηγίες ενόψει της επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης από τον Ε.Ο.Δ.Υ.

Οδηγίες για νηπιαγωγεία- παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς-1.